Łączna liczba wyświetleń

Facebook

sobota, 18 sierpnia 2012

Josef Mengele doktor z Auschwitz, Urlich Volklein, Wyd. Prószyński i S-ka

"Josef Mengele doktor z Auschwitz" to wstrząsająca
biografia - ciężko dobrać wystarczająco dosadnego słowa, aby określić "Doktora Śmierć", nazistowskiego oprawcy-potwora, który w makabryczny sposób chciał stworzyć nieskazitelną nadludzką rasę.
Pozycja ta nie jest typową historyczną książką. Jest przeznaczona dla tych, którzy mają bardzo mocne nerwy.
Pominę tutaj początkowe lata życia Josefa Mengela.
Na stałe wpisały się w moją pamięć i tam zapewne pozostaną do końca życia, zapisy związane z relacjami osób, które miały styczność z "doktorem śmierć". Relacje tych naocznych światków są po prostu wstrząsające, nie chce tu przytaczać tych wszystkich niegodziwych, sadystycznych, nie ludzkich i okrutnych czynów tego potwora, odsyłam Was do książki.
Wydaje mi się każdy z Nas powinien sięgnąć po nią, aby poznać i wystrzegać się zła w najczystszej formie, bo tak należy określić Josefa Mengela. Zło w najczystszej i najprawdziwszej postaci.
Książka jest bardzo dobrze opracowana, materiały zebrane przez autora doskonale zarysowują postać tego nieludzkiego doktora.
Literatura tego typu jest niezwykle trudna pod względom emocjonalnym i przedstawionych w niej obrazów i zdarzeń, które bardzo głęboko się zakorzeniają w świadomości i pamięci człowieka.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...