Łączna liczba wyświetleń

Facebook

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Test odżywek w sprayu

Latem nasze włosy również wymagają pielęgnacji. Jednak tradycyjne odżywki mogą je obciążać, co w konsekwencji doprowadza do szybkiego ich przetłuszczania. Wybawieniem są odżywki w sprayu, które są bardzo lekkie i doskonale sprawdzają się w upalne dni.
Chciałabym wam przedstawić trzy takie odżywki:


1. Garnier Fructis, Volume Restructure, Ekspresowa odżywka- do włosów cienkich, bez objętości, osłabionych.


Opis producenta: Fructis Volume Restructure to podwójna pielęgnacja: siła + objętość. Zastosowana została technologia dwufazowa: Mleczko odżywcze. Odżywia i ułatwia rozczesywanie włosów bez obciążania. + Serum Wzmacniające. Wzbogacone o kwasy AHA, aby wzmocnić i odbudować włosy dla nadania objętości. Rezultatem są wzmocnione i odbudowane włosy w jednym geście. Stają się miękkie i łatwe w rozczesywaniu. Cena to ok. 13 zł. Pojemność to 150 ml.
 
Moja opinia: Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, co dla posiadaczki długich włosów jest zbawienne. Zdecydowanie ich nie obciąża. Co do objętości, to niestety nie zauważyłam takiego efektu, może dlatego, że nakładałam ją tylko na końcówki. Odżywka sprawia, że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak, nie spełnia wymogu jednej odżywki. Raz w tygodniu musiałam stosować odżywkę "do spłukiwania", ponieważ końcówki stawały się dość matowe. Odżywkę można również zastosować na suche włosy, np. po wysuszeniu suszarką i zniwelować w ten sposób sterczące włoski. Zapach ma owocowy i świeży. Niestety nie sprawdzi się na zniszczonych włosach.


2. Pantene Pro-V, Nabłyszczająca odżywka, chroniąca przed wysoką temperaturą - do włosów cienkich. 

Opis producenta: Lekka formuła z termo-ochronnymi polimerami pomaga chronić każde pasmo włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą oraz podkreśla ich blask. Dzięki niej możesz osiągnąć gładki i pełny zdrowia wygląd włosów za każdym razem, gdy je stylizujesz. Cena ok. 16 zł. Pojemność 150 ml.

Moja opinia: Moje pierwsze spostrzeżenie po użyciu tej odżywki  to piękny zapach, który docenił nawet mój niczego niezauważający chłopak :) Jest intensywny i długo utrzymuje się na włosach. Poza tym odżywka mogłaby mieć właściwości nawilżające, bo z tym jest słabo. Z tego powodu jestem zmuszona sięgnąć po drugą odżywkę w sprayu. Trudno mi jest ocenić czy ochrania przed wysoką temperaturą, mam nadzieję, że tak. Używam jej przed suszeniem, a później przed prostowaniem włosów, co dodaje włosom balasku. Minusem jest tutaj spryskiwacz, który rozpyla odżywkę skoncentrowanym strumieniem, a nie szeroką mgiełką, co utrudnia aplikację. Jeżeli będzie w promocji to może zakupię ją znowu, ale narazie uważam, że cena 16 zł za ten produkt jest wygórowana.

3. Schwarzkopf Gliss Kur, Ekspresowa odżywka regeneracyjna LIQUID SILK - do włosów matowych i łamliwych. 

Opis producenta: Ekspresowa odżywka regeneracyjna LIQUID SILK z płynnymi elementami jedwabiu ułatwia rozczesywanie włosów i nadaje im połysk. Nowa regenerująca formuła z kompleksem z płynną kreatyną naprawia uszkodzenia zarówno na powierzchni włosów, jak i w ich wnętrzu. Cena ok. 15 zł. Pojemność 200 ml.

Moja opinia: Odżywka spełnia swoje zadania. Ułatwia rozczesywanie włosów i dodaje im połysku. Włosy wyglądają na zdrowe. W związku, że ma właściwości regenerujące ma tendencje do obciążania włosów, ale tylko wypadku z zaaplikowaniem jej w nadmiarze. Na suche włosy raczej się nie nadaje. Plusem jest większe opakowanie 200 ml w stosunku do dwóch poprzednich odżywek - 150 ml. Zapach odżywki jest delikatny i przyjemny. Jak zwykle linia Gliss Kur spisała się, jeżeli chodzi o pielęgnację włosów. Polecam!


Odżywki testowane na włosach długich, cienkich, niefarbowanych.

Jeżeli używaliście tych odżywek podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...