Łączna liczba wyświetleń

Facebook

czwartek, 8 marca 2012

Złe Kobiety, Jan Stradling, Wyd. Demart

Na 8 marca książka o 22 złych kobietach:) bo kto powiedział, że okrutni, bezwzględni i niegodziwi mogą być tylko mężczyźni?
To zbiór biografii takich kobiet jak:

Kleopatra - Żmija Nilu, 
Maria I Tudor - Krwawa Mary,
Elżbieta Batory - Drakula w spódnicy,
Katarzyna II -  Caryca Rosji
Mary Ann Cotton -  Czarna Wdowa
i inne.

Najbardziej zszokowała mnie historia Elżbiety Batory (kuzynka Stefana Batorego), która wierzyła, że krew dziewcząt działa jak eliksir młodości. Oto kilka fragmentów:


"Podejrzewa się, że na początku XVII wieku zamordowała ponad 650 młodych kobiet, w większości służących, poddając je najpierw odrażającym torturom. Niektórzy twierdzą, że kąpała się w ich krwi, mając nadzieję cofnąć działanie czasu."

"Elżbieta rozkazała ponoć zbudować machinę tortur nazwaną "żelazną dziewicą". Drewniana skrzynia wyrzeźbiona na kształt kobiecego ciała ubierana była w bogaty strój i perukę z długimi włosami. Następnie nakazywano służącej wejść na stopień, który uruchamiał mechanizm. "Żelazna dziewica" chwytała ją i dziurawiła szpikulcami przymocowanymi na wysokości piersi, dopóki nieszczęsna ofiara nie wykrwawiła się na śmierć"


" Inną torturą było wystawianie jakiejś nagiej nieszczęśnicy na siedmiogrodzki mróz i polewanie jej przez okno wiadrami lodowatej wody."                                                                                                                                           źródło: www.historiami.pl

"Sama hrabina nigdy oficjalnie nie została skazana. Zamknięto ją w małej komnacie zamku Czachtice w otoczeniu luster i skarbów. W drzwiach zostawiono wąski otwór, którym wsuwano jedzenie, a na górze małe okienko."

 "...z powodu arystokratycznych powiązań rodzinnych u Batorych występowały skrajnie psychotyczne zachowania....Małżeństwa między krewnymi...postrzegano jako sposób na zachowanie czystości szlacheckiej krwi. Zwiększały jednak ogromne podobieństwo wystąpienia rożnych dewiacji."


Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkiego najlepszego! Mężczyźni strzeżcie się:):):)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...