Łączna liczba wyświetleń

Facebook

poniedziałek, 23 listopada 2015

Pomysł na prezent


 
    Drodzy Rodzice 6 grudnia zbliża się dużymi krokami, czas przygotowań prezentów dla naszych pociech już rozpoczęty. Mam dla Was świetny pomysł na prezent dla dziewczynek jest to książka pt: Damą być. Jak ubrać się i zachować w rożnych sytuacjach, autorstwa Zofii Staneckiej, ilustracje wykonała Marta Ruszkowska, wydawnictwo Literacki Egmont (zakupiona w sklepie internetowym www.sklep.egmont.pl). Jest to książka napisana z niezwykłym humorem, pouczająca, pokazuje jak należy się zachowywać w danej sytuacji, a jak nie. Również co istotne ukazuje relacje w czteroosobowej rodzinie, która jest pozytywnie zakręcona, a zwłaszcza dwie siostry Jula i Pola. Rodzinka składa się z: Mama Maja (architekt), Tata Jerzy (informatyk), Jula (zawsze elegancka, chce być damą), Pola (zamiast damą woli być tygrysem). Książka to nie tylko śmiesznie historie, ale również lekcje dobrego wychowania, savoir vivre'u, dobrych manier oraz pokazania rodzicom, że 
nie tylko stroje np. na bal trzeba kupować w sklepach, lecz można "pobuszować" z córką w second handzie i tam poszukać kreacji  - dobra zabawa gwarantowana:). Lub zrobić coś z niczego jak zrobiły to pomysłowe siostry Jula i Pola (jednak zalecane jest wykonanie strojów pod okiem dorosłych): 
 "...piętrowe łóżko było puste. "Na pewno są w kuchni" - pomyślał.
- No, moje panny, co tu się dzieje?- powiedział, otwierając kuchenne drzwi , i ... zaniemówił.
Na środku podłogi leżała Jula, ubrana w błękitną koszulę nocną, z nogami szczelnie owiniętymi folią spożywczą. Obok niej stała Pola. W ręku trzymała resztki folii i cała - od stóp do głów - obsypana była mąką.
- Co ... co robicie? - wyjąkał tata, gdy odzyskał głos.
- Szykujemy się na bal "W podwodnym królestwie" - powiedziała Pola, wydmuchując w powietrze obłoczek mąki".


 
Moja mała Dama:)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...