Łączna liczba wyświetleń

Facebook

środa, 22 lipca 2015

Cecelia Ahern, Kiedy cię poznałam, Wyd. AkuratZ autorką Cecelią Ahern spotkałam się czytając "PS Kocham Cię". Historia przedstawiona przez autorkę była wspaniale opisana, ciekawa, bardzo wciągająca. Z tytułem "Love, Rosie" miałam styczność oglądając film, który również bardzo mi się podobał. Polecam wszystkim. Natomiast książka "Kiedy cię poznałam" zaskoczyła mnie z tego względu, iż wcześniej miałam miałam próbkę stylu pisania autorki i byłam nastawiona na "love story", a tu niespodzianka. Trzy różne tytuły
i zarazem jaka odmienność w przedstawieniu historii.
"Kiedy cię poznałam" to historia Jasmine, której życie znajduje się w martw punkcie. Praca, rodzina
i życie uczuciowe stoją pod wielkim znakiem zapytania. Wszystko wygląda inaczej niż młoda kobieta sobie zakładała. I wtedy pojawia się On awanturujący się sąsiad z naprzeciwka, który jest znanym, kontrowersyjnym radiowcem w znanej rozgłośni, Matt Marshall. Ich znajomość zaczyna się dość nie typowo, ponieważ Jasmine zaczyna podglądać sąsiada, a raczej jego pijackie wybryki, które ciężko nie zauważyć mieszkając przy tej samej ulicy. I tak dwoje ludzi, którzy są na życiowym zakręcie zaczyna ze sobą rozmawiać, niekiedy kłócić. Skutkiem jest to, że ich znajomość przeradza się w niezwykłą przyjaźń, która sprawia, iż obydwoje zmieniają swoje życie. 
Książka nie jest typowym" love story" lecz opowiada o tym, że najgorszy marazm życiowy minie. Nasze życie nabierze rozpędu, a my znajdziemy w nim sens do działania i walki o nasze marzenia.  
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...