Łączna liczba wyświetleń

Facebook

wtorek, 8 stycznia 2013

Uciekinierka z San Bentio, Chufo Llorens, Wyd. Albatros


"Uciekinierka z San Bentio" to wspaniała powieść historyczna hiszpańskiego pisarza Chufo Llorens, który jest autorem znakomitej książki pt: " Władca Barcelony".  "Uciekinierka z San Bentio" jest napisana w podobnym klimacie co "Władca Barcelony".
"Uciekinierka" to historia dziewczyny, która  jako niemowlę została odrzucona przez rodzinę i umieszczona za murami klasztoru. Buntuje się w obliczu niegodziwości, zakłamania i obłudy duchownych, które te cechy były tak charakterystyczne dla XVII-wiecznego kleru. Catalina już jako bardzo młoda dziewczyna postanawia uciec z klasztoru w przebraniu mężczyzny. Jednak Święta Inkwizycja depcze jej po piętach. Życie Cataliny to ciągła walka i ucieczka, jednak czy zły los się odmieni dzięki miłości, którą spotyka na swojej drodze i siła walki wystarczą aby stawić czoło przeznaczeniu?
Książka ta to świetna powieść, która trzyma w napięciu i czyta się ją z zapartym tchem. Może na początku odstraszać swoją obszernością, ale nie warto się zrażać i sięgnąć po tę pozycję. Llornes doskonale oddał klimat XVII-wiecznej Hiszpanii. Czytając ją pozycję odnosi się wrażenie jakby akcja książki toczyła się zaraz obok nas, a my jesteśmy widzami, którzy nie mogą się doczekać zakończenia, lecz czy koniec okaże się szczęśliwy? Sami się przekonajcie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...